Научи да решаваш судоку
 
 
 

Archive for февруари 15th, 2023

 
  • Омов закон

    Омов закон

    Омов закон е најважниот закон кој ја покажува зависноста меѓу карактеристиките на електричната струја во струен круг или пак во дел од струен круг! Со омовиот закон се опишува зависноста […]

     
 
 
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
февруари 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
 
view more posts

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!