Научи да решаваш судоку
 
 
 

Archive for февруари 18th, 2023

 
  • Упростување дропки до нивната наједноставна форма

    Упростување дропки

    Кој метод треба да се користи за упростување дропки до нивната наједноставна форма. Подолу, на располагање имате правило за упростување дропки и два различни пристапи за упростување (скратување). Правило за […]

     
 
 
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
февруари 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
 
view more posts

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!