Научи да решаваш судоку
 
Booking.com
 
 
 

Post Tagged with: "Паралелограм"

 
  • Паралелограм

    Паралелограм

    Паралелограм е секој четириаголник кој има два пара паралелни страни. Постојат четири различни видови на паралелограми. Според должината на страните и големината на аглите паралелограмот може да биде: Квадрат Правоаголник […]

     
 
 
 
Booking.com
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
септември 2023
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
 
view more posts

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!