Научи да решаваш судоку
 
Booking.com
 
 
 

Post Tagged with: "Омов"

 
  • Омов закон

    Омов закон

    Омов закон е најважниот закон кој ја покажува зависноста меѓу карактеристиките на електричната струја во струен круг или пак во дел од струен круг! Со омовиот закон се опишува зависноста […]

     
 
 
 
Booking.com
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
септември 2023
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
 
view more posts

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!