Post Tagged with: "Заокружување"

 
  • Заокружување на децимални броеви

    Заокружување на децимални броеви

    Видео презентацијата содржи правило за заокружување на децимални броеви и многу примери со задачи со децимални броеви за нивно заокружување. Покрај заокружувањето на одредена децимала, видеото содржи и примери за […]

     
 
 
 

Поврзете се со Математика на Facebook

Facebook Pagelike Widget
 
June 2022
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
 
view more posts

Најпосетувана категорија