Научи да решаваш судоку
 
 
 

Post Tagged with: "Закон"

 
  • Омов закон

    Омов закон

    Омов закон е најважниот закон кој ја покажува зависноста меѓу карактеристиките на електричната струја во струен круг или пак во дел од струен круг! Со омовиот закон се опишува зависноста […]

     
 
 
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
јули 2024
П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
 
view more posts

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!