Post Tagged with: "Децимала"

 
  • Заокружување на децимални броеви

    Заокружување на децимални броеви

    Видео презентацијата содржи правило за заокружување на децимални броеви и многу примери со задачи со децимални броеви за нивно заокружување. Покрај заокружувањето на одредена децимала, видеото содржи и примери за […]

     
 
 
 

Поврзете се со Математика на Facebook

Facebook Pagelike Widget
 
July 2022
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
view more posts

Најпосетувана категорија