Научи да решаваш судоку
 
 
 

Постови тагирани како: "Волумен на цилиндар"

 
  • Цилиндар

    Цилиндар

    Цилиндар е валчесто геометриско тело кое може да се добие со ротација на правоаголник околу една негова страна. Површината на цилиндарот е составен од: Две идентични површини во форма на […]

     
 
 
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
Дрвени математички сложувалки
 
декември 2022
П В С Ч П С Н
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
 
Види повеќе

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!