Научи да решаваш судоку
 
Booking.com
 
 
 

Post Tagged with: "Азот 15"

 
  • Азот

    Азот

    Азот е хемиски елемент со атомски број 7. Овој хемиски елемент има еднаков број на протони и неутрони (по 7) во атомското јадро. Ова значи дека бројот на неговите нуклеони […]

     
 
 
 
Booking.com
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
мај 2023
П В С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
 
view more posts

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!