Booking.com
Научи да решаваш судоку
 
 
 

Post Tagged with: "Форма"

 
 • Упростување дропки до нивната наједноставна форма

  Упростување дропки

  Кој метод треба да се користи за упростување дропки до нивната наједноставна форма. Подолу, на располагање имате правило за упростување дропки и два различни пристапи за упростување (скратување). Правило за […]

   
 • Едноставно равенство во логаритамска форма

  Едноставно равенство во логаритамска форма

  Вовед во логаритамски равенки со едноставни примери за равенство во логаритамска форма. Одредување на непозната x во различни делови од логаритамски запис. Следете ја www.matematikazasite.com! Следете ги информациите и материјалите […]

   
 •  
 
 
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
Booking.com
 
декември 2023
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
view more posts

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!