Научи да решаваш судоку
 
Booking.com
 
 
 

Post Tagged with: "Ромбоид"

 
  • Ромбоид

    Ромбоид

    Ромбоид е четириаголник кој има: Две по две паралелни спротивни страни Две по две еднакви спротивни страни Два по два еднакви спротивни агли Ромбоидот се разликува со ромбот поради должината […]

     
 
 
 
Booking.com
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
септември 2023
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
 
view more posts

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!