Post Tagged with: "Размер"

 
  • Размер и пропорција

    Размер и пропорција

    Научете се за размер и пропорција во видеото подолу! Видео презенацијата содржи: а) Дефинирање на размер б) Претставување на размер в) Упорстување на размер г) Дефинирање на пропорција д) Правило […]

     
 
 
 

Поврзете се со Математика на Facebook

Facebook Pagelike Widget
 
July 2022
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
view more posts

Најпосетувана категорија