Post Tagged with: "Општ"

 
  • Агол во општ вид

    Агол во општ вид

    Презентирање на трансформацијата на било кој насочен агол во општ вид. Приказ на агол запишан во општ вид со пример и математичка формула. Повеќе примери за извлекување на множител пред […]

     
 
 
 

Поврзете се со Математика на Facebook

Facebook Pagelike Widget
 
June 2022
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
 
view more posts

Најпосетувана категорија