Post Tagged with: "Накрсно"

 
  • Размер и пропорција

    Размер и пропорција

    Научете се за размер и пропорција во видеото подолу! Видео презенацијата содржи: а) Дефинирање на размер б) Претставување на размер в) Упорстување на размер г) Дефинирање на пропорција д) Правило […]

     
 
 
 

Поврзете се со Математика на Facebook

Facebook Pagelike Widget
 
June 2022
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
 
view more posts

Најпосетувана категорија