Post Tagged with: "Индукција"

 
  • Математичка индукција

    Математичка индукција

    Дефинирање на метод на математичка индукција со примери. Доказ, чекор по чекор во повеќе примери на решени и докажани задачи со принцип на математичка индукција. Направете споредба во решението на […]

     
 
 
 

Поврзете се со Математика на Facebook

Facebook Pagelike Widget
 
June 2022
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
 
view more posts

Најпосетувана категорија