Post Tagged with: "Едноставно"

 
  • Едноставно равенство во логаритамска форма

    Едноставно равенство во логаритамска форма

    Вовед во логаритамски равенки со едноставни примери за равенство во логаритамска форма. Одредување на непозната x во различни делови од логаритамски запис. Следете ја www.matematikazasite.com! Следете ги информациите и материјалите […]

     
 
 
 

Поврзете се со Математика на Facebook

Facebook Pagelike Widget
 
July 2022
M T W T F S S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
view more posts

Најпосетувана категорија