Post Tagged with: "Точка"

 
 • Вектори

  Вектори

  Оваа видео презентација содржи: Дефинирање на вектор Ознаки Транслација на вектор во дадена точка Еднаквост на вектори Визуелно претставување на правец, насока и интензитет на вектор Транслацијата обидете се самостојно […]

   
 • Агли во точка

  Агли во точка

  Видео презентација за вкупниот збир на аглите кои се групирани околу единечна точка. Вежби за одредување на непознат агол или агли доколку го употребуваме правилото дека збирот на аглите во […]

   
 •  
 
 
 

Поврзете се со Математика на Facebook

Facebook Pagelike Widget
 
June 2022
M T W T F S S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
 
view more posts

Најпосетувана категорија